03. august 2001 - 11:35Der er
1 kommentar og 1 løsning
3W service stopper på IIS 4.0
Jeg har en NT4.0 server med SP6, Exchange 5.5 med sp4, IIS4.0, Site sever 3.0. WWW service stopper periodisk. Har installeret tidligere ghost image igen, og konfigureret som før, med samme resultat. Har hørt fra andre at de harhaft samme problem, men de kender ikke årsagen - er der nogen der kender årsagen ?
Brug af AI afslører de svagheder, virksomheder allerede har opbygget gennem års cloud-transformation, nye SaaS-løsninger og fragmenterede sikkerhedssystemer.
Har installeret div. hotfix og SP for at få IIS sikkerhed up to date. Det resulterede i at WWW stopper ikke mere, men når man har logget på exchange serveren et par gange, får man at vide at der ikke er flere licenser tilbage. Når man så vil kigge under licenser på NT4.0 serveren, får man at vide at denne funktion ikke er tilgængelig på en MSDN version ? - jeg tror jeg lægger serveren om til Win2K !
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.