Avatar billede jklausen Juniormester
15. december 2011 - 09:45 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Outlook 2010 insert date med shortcut

Når jeg står i noter under en aftale kan jeg tilføje en knap (ved hjælp af værktøjslinien, hurtig adgang) i menuen som giver mig mulighed for at indsætte datoen det sted hvor min cursor står. Når jeg klikker på denne popper der en menu op hvor jeg skal vælge datoformatet. Hvordan slipper jeg af med denne menu?
Avatar billede jakobdo Ekspert
15. december 2011 - 10:36 #1
Hvad med:
Alt + Shift + D Indsætter dags dato
Alt + Shift + T Indsætter tiden nu
Avatar billede jklausen Juniormester
16. marts 2012 - 12:40 #2
ingen løsning - lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester