Avatar billede Slettet bruger
26. januar 2012 - 15:12 Der er 1 kommentar

Defekt Inverter "M660 JEINT-D"

Hej :)

Har en Zepto M15a som jeg er ret så sikker på har en defekt Inverter.

Skærmen "virker" men den er meget mørk.
Bærbaren fungere helt fint hvis jeg tilslutter den til fjernsynet.

Skærm model: B156XW01 V.0 (15.6")
Inverter model: M660JEINT-D

Mit problem er at jeg ikke kan finde Den Inverter nogen steder på nettet, hverken brugt eller ny, har ikke kunne finde nogle her i Europa.

Er det muligt at skifte til en anden Skærm, samt en anden Inverter, som passer sammen, eller er lige præcis dén Inverter bundet til bærbaren/Bundkortet?

Hvis det er tilfældet vil jeg høre om det måske er muligt at skifte den nuværende LCD skærm ud med en LCD-LED skærm, da jeg har læst mig frem til at LED'erne tager strøm direkte fra bundkortet.

På forhånd tak for opmærksomheden, og håber at der er nogle som kan hjælpe mig :)
Avatar billede Slettet bruger
10. februar 2012 - 10:22 #1
Nogle som har erfaring indenfor dette?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester