Avatar billede poulvp Praktikant
06. august 2001 - 16:54 Der er 2 kommentarer og
3 løsninger

Langsom e-mail

Efter jeg har fået kabelnet, er mit internet blevet dejlig hurtig, men afsendelse af mails er blevet langsom, hvad kan det skyldes??
Og hvordan instiller jeg min outlook til kun at sende og hente når jeg ber den om det og ikke med et bestemt tidsinterval???
Avatar billede sunlock.dk Nybegynder
06. august 2001 - 16:55 #1
Funktioner --> Instillinger --> Fjern hak ved \"Søg efter...\"

Det første ved jeg dog ikke.

::sunlock.dk::
Avatar billede tmceu Praktikant
06. august 2001 - 17:01 #2
Et skud fra hoften: Har du i.f.m. overgang til kabelnet fået en ny ISP, som ikke er den samme som din mail udbyder ? I så fald kan det være forklaringen. Jeg har flere gange oplevet, at nogle udbydere har deres systemer konfigureret så man skal være forbundet til internettet via dem - ellers kan man slet ikke hente/sende email eller bliver nedprioriteret.
Avatar billede resten Nybegynder
06. august 2001 - 17:08 #3
du må have noget support på dit internet?????
Avatar billede resten Nybegynder
25. august 2001 - 03:39 #4
takker :))
Avatar billede sunlock.dk Nybegynder
25. august 2001 - 07:24 #5
Takker for points ;)

::sunlock.dk::
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester