# 1
http://www.pcworld.dk/ (...)
Link til en ualmindelig skrabet udgave, som ikke virker ordentligt. Fuld version kan downloades på BurnAware.com - og der er bestemt ikke noget Free.
Efter install af BurnAware Free, brændte jeg 4 Video-DVD's.
Verbetim standars DVD-R og Verbetim printabel DVD+R.
De 2 sidste blev fejlbrænninger.
De OK brændte DVD's kan ikke afspille i Windows media player og heller ikke med VLC.
Min stand-alone DVD-afspiller eller min Blu-Ray-afspiller til TV vil heller ikke afspille DVD'erne.
Det var så 4 ubruglige DVD's. Sur Sovs.
------------------------------------------------
Men det er ikke det værste.
Inden install af BurnAware Free åbnedt jeg Windows kommandpromt her skrev jeg: DIR /S * >C:\Temp\filliste.txt - og tryk på return.
Det gir en filliste af drev C: incl. alle skjulte filer og mapper. Fillisten ligger så i mappen Temp i roden på C-drevet.
Da BurnAware Free ikke virker fjerner jeg programmet.
Men efter fjernelse og genstart af computeren er mappen System 32 vokset med 12.752 byte, og selvom jeg har en komplet filliste af drev C: incl. alle skjulte filer og mapper, kan jeg ikke finde de 12.752 byte.
Hvis jeg lægger CD,DVD og andre medier i Blu-Ray eller DVD drevene er det normalt at titlen på mediet og filstørrelsen vises i denne computer, men det virker ikke mere.
Ingen af de 2 drev kan se noget som helst.
Og ikke nok med det.
Denne computer er indleveret her hos mig for at få rettet nogle små banale fejl, jeg har fået lov til at bruge den til at brænde nogle Video-DVD's men jeg har ikke fået lov til at ødelægge den.
Den er installeret med Win XP media Center Edition SP3, og ejerens orginal CD er bortkommet.
Ejeren kræver nu at få lavet en ny install af Win XP media Center Edition SP3. Så det kommer til at koste mig 609 kr hvis jeg bruger min Microsoft Partner licens, normal prisen er omkring 900 kr.
Og ikke slut med det,.. den 2 TB HD som mine filer ligger på kommer nu med fejl-meddelser lige meget hvilken computer den sættes i.
Fejl-meddelserne kommer så snart jeg påbegynder en brænning.
---------------
Det her kommer til at koste mig en del og det kommer jeg selv til at betale.
Men måske jeg kan få dig "treatmenice" yil at finde forklaring på følgendefejlmeddelse: HRESULT: 0x8004029E
Det er vel ikke for meget forlangt