14. august 2001 - 11:21Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Definering af værdien ingenting og o,oo
jeg prøver at udskrive eften en værdi i en celle og lige meget hvad resultatet i celle er udskriver koden to sider er det fordi der er en formel i cellen eller er definationen af ingenting og 0,00 ikke det samme her er en kopi af koden If Range(\"O96\").Value = \"\" Then
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
If Range(\"O96\").Value = 0 Then ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut From:=1, To:=1, Copies:=1, Collate:=True Else ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut From:=1, To:=2, Copies:=1, Collate:=True End If
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.