Avatar billede Slettet bruger
02. august 2013 - 18:32 Der er 2 kommentarer

PaintNet og Windows 8

Hvordan åbner man et billede fra 'Photo Gallery' på Windows 8 med PaintNet? Jeg kan åbne med Irfan View og Paint. Den siger bare 'åbn med' - 'vælg program' - 'søg efter en anden app på denne computer'. Når man så dobbelt-klikker på PaintNet kommer der bare en blå tekst, 'staging'.
Avatar billede Slettet bruger
03. august 2013 - 10:42 #1
Javel. Fandt selv ud af det ;) Skal bare ind på 'PaintDotNet' - som står lige under PaintNet. Så laver den selv en app!
Avatar billede Slettet bruger
16. oktober 2013 - 03:49 #2
Lukker spørgsmålet. (Bliver ved med at modtage fra MailRobotten at spørgsmålet er åbent og ubesvaret.)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester