Jeg har problemer med at bevare den hurtige fiberforbindelse trådløst, når jeg sætter min nye pc (lenovo) i dockingstationen. Og jeg har ikke mulighed for kabel.
Kan jeg bruge min router D-link som et 'access point' - eller er det bedre at købe et netgear eller fx Linksys 3000? Eller...?
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
kommer meget an på hvad model d-link det er. Og hvor langt der er fra din AP til din bærbar. Kunne også være du bare skulle købe dig en med repeater funktion i?
Der er ca. ti meter fra loftet, hvor fibernetkassen står og ned til min pc. Men igennem et par mure og en del bøger.
hvad er repeaterfunktion?
Jeg har brugt netgear (til ca. 300kr) - men det gav heller den fornødne stabilitet.
jeg er blevet rådet til at købe linksys 3000.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.