Artikel top billede

Her er verdens to bedste mobiltelefoner

Den store 3 GSM-messe i Barcelona blev afsluttet med kåringen af verdens to bedste mobiltelefoner. Se dem her.

Sony Ericsson og teleselskabet 3 står bag verdens to bedste mobiltelefoner.

Sådan lyder det fra Barcelona, hvor den årlige 3 GSM-messe blev afsluttet i denne uge.

Det skete traditionen tro med kåringen af de bedste produkter inden for en række områder med udnævnelsen af verdens bedste mobiltelefoner som glansnummeret.

Bedste værdi for prisen

Sony Ericsson fik prisen for walkman-telefonen W910, der af Barcelona-juryen betegnes som "en fortrinlig all-rounder."

Samtidig mener juryen, at telefonen er meget nem at anvende.

3-telefonen, 3 Skypephone, betegnes som et "innovativt partnerskab mellem Hutchison 3 og Skype," som byder på "ekstremt god værdi for pengene med en meget bred vifte af features, der ikke tidligere er set i denne prisklasse."

Barcelona-messe har desuden kåret verdens bedste mobil-spil. Her vandt "Call of the Pharaoh" og "My hangman" første-præmierne.




Brancheguiden
Brancheguide logo
Opdateres dagligt:
Den største og
mest komplette
oversigt
over danske
it-virksomheder
Hvad kan de? Hvor store er de? Hvor bor de?
KEYBALANCE A/S
Udvikling og salg af økonomisystemer samt CRM og MPS. Systemer til blandt andet maskinhandlere, vvs-branchen, vognmænd, låsesmede,handelsvirksomheder

Nøgletal og mere info om virksomheden
Skal din virksomhed med i Guiden? Klik her

Kommende events
AI i det offentlige: Potentiale, erfaringer og krav

Hør erfaringerne med at anvende AI til at transformere og effektivisere processer i det offentlige – og med at sikre datakvalitet, governance og overholdelse af retningslinjer.

27. august 2025 | Læs mere


Computerworld Cloud & AI Festival 2025

Med den eksplosive udvikling indenfor cloud & AI er behovet for at følge med og vidensdeling større end nogensinde før. Glæd dig til to dage, hvor du kan netværke med over 2.400 it-professionelle, møde mere end 50 it-leverandører og høre indlæg fra +90 talere. Vi sætter fokus på emner som AI; infrastruktur, compliance, sikkerhed og løsninger for både private og offentlige organisationer.

17. september 2025 | Læs mere


IT og OT i harmoni: Sikring uden at gå på kompromis med effektiviteten

IT og OT smelter sammen – men med risiko for dyre fejl. Få metoder til sikker integration med ERP, kundesystemer og produktion. Tilmeld dig og få styr på forskellene og faldgruberne.

24. september 2025 | Læs mere