Efter ti år i London, Madrid, Paris og Utrecht kommer Sabios AI-fokuserede program af arrangementer om kundeoplevelser, ‘Disrupt’, for første gang til Danmark.
<ole> Hehe...det var dog noget af et kamelhandler-hack! =oD blood >> jeg tror såmænd gerne på, validatoren hos w3c ikke brokker sig. Endnu en grund til ikke ukritisk at benytte den. W3C rekommanderer, at alle tags, der kan lukkes (dvs. har et slut-tag), lukkes. Hvis et tag ikke har et slut-tag, kan man \'lukke\' det med \'/\', f.eks: <br />...det er dog ikke en rigtig lukning.
Alle \'headers\' har et slut-tag. Derfor er din løsning mod W3C\'s rekommendation - uagtet, deres validator uheldigvis er blind for det. Det er da også helt hen i luften at starte en tekst formatering, man ikke afslutter!
Brug <span></span>. Det er netop til skriftformatering, de er lavet. De har jo i modsætning til <div> intet liniebrud og er derfor velegnet til netop det formål. /mvh </bole>
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.