Coreldraw har altid kørt fint her, både under Win2k og nu under WinXP. Er der oprettet en scratchdisk? Det mener jeg er nødvendigt på samme måde som i Photoshop!
Jeg skal lige sige at vi normalt bruger Adob produkter til at fremstille et klubblad, men når vi laver annoncer bliver det i Coreldraw 10, der er det suverænt bedre end f.eks. Adobe Illustrator som kun bruges til nogle på ting.
cutehobbes> Så kan jeg kun anbefale dig at få dobbelt så meget ram, Win2k kræver som bekendt sin store andel af ram, vi har hhv. 512Mb og 396Mb ram, sidstnævnte kører Coreldraw som en drøm ;o)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.