21. oktober 2001 - 14:18Der er
14 kommentarer og 3 løsninger
Virus!!!
JEg tror jeg har fået en virus! Jeg downloadede et crack til fifa 2000 på kazaa og når jeg går ind i den mappe filen ligger i siger den at der er kommet en trojan. Not a virus. Not restored. det står i en gammel dos lignende boks..
Hvad skal jeg gøre og hvad laver sådan en trojan??
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Den kan sniffe dine passwords, åbne en bagdør eller andre ubehageligge ting. Prøv at gå ind på nedenstående link og se om du ikke kan få den fjernet der.
Danscape->Man har faktisk lov til at downloade NoCD cracks osv. til sit spil, så længe man har købt spillet. Også selvom der står i Agreementet at man ikke må modificere. Jeg er ikke jurist, men har læst det, skrevet af en jurastuderende mener jeg.
Synes godt om
Slettet bruger
22. oktober 2001 - 01:15#17
Tja fyfy sådan går det, når man er ude i de små gemmer. Brug norton antivirus det går man ikke forkert af. 2002 , den er bare effektiv.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.