27. november 2001 - 08:34Der er
1 kommentar og 1 løsning
Indsættelse af billede med tekst som afsender
Jeg bruger på mit arb. lotus notes. Der kan man i afsendte mails lave enten en aut. fil eller tekst som underskrift. Men hvordan laver man begge dele, så man kan få noget tekst og et sjovt billede med? Jeg kunne forestille mig at man laver en eller anden fil med sit navn og en animeret gif. Men hvilken type fil er det?
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Jeg har ikke forstand på Lotus, men i Outlook er det en rtf-fil der styrer autosignaturen. Kunsten er at åbne den i Word, indsætte billede og gemme den igen. Det må vel så være Lotus´s tekstbehandlingsprogram du skal gøre det i.
Synes godt om
Slettet bruger
27. november 2001 - 15:48#2
Tak. Jeg prøver den i morgen.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.