Så laver du et setup program med 2Package and Deployment wizard\" denne guide henter alle de system filer dit program har brug for ind i en .cab fil, således at der bliver bygget en alm. setup fil.
Nej det har du fuldstændigt ret i :-) Har du tjekket at setup programmet faktisk tager din msvbvm60.dll fil med. Den kan nemlig godt nogle ggange finde på at springe den over. Hvis det er tilfældet, så skal du menuelt lægge den ind i pakken når du kører guiden igennem.
Selvfølgelig en alternativ mulighed er selv at smide din msvbvm60.dll fil ind på hver maskine. Dvs. du laver en bat fil, der kopierer filen ned til System32 biblioteket, og så registrere den herfra.
Jeg lukker hermed og fordeler pointene ligeligt da jeg ikke har tid til at gå dybere i besvarelserne - håber det er OK!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.