Avatar billede echelon01 Nybegynder
13. januar 2002 - 14:50 Der er 1 løsning

Promise FastTrak 100 TX2 og linux-filsystem

Når jeg laver et linux filsystem på min harddisk der sidder på et Promise FastTrak100 TX2-controllerkort, og derefter genstarter, brokker FT-bios\'en over, at den ene disk svigter, men den er der, og jeg kan også godt finde den i BIOS\'en. Hvis jeg så skifter til FAT eller NTFS er der ingen problemer. Er der en måde at ordne dette på ?
Avatar billede echelon01 Nybegynder
13. januar 2002 - 20:08 #1
Så kan det da også være ligemeget :/
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester