Avatar billede fisling Nybegynder
17. februar 2002 - 15:12 Der er 1 kommentar

Netværkskort findes ikke (efter TDC ADSL opfattelse)

Dawz!

Jeg har lige installeret XP, på min pc!
Og nu har jeg ikke installeret nogen netværkskort siger cd´en som følger med ADSL pakken når jeg skal til at installere det igen!
jeg har opdateret driver, tjekker om det er i stykker og om det er i enhedshåndtering!
kan det være noget med at det ikke understøtter XP mit netværkskort??

Mit netværkskort er et: 3com 3c900B-TPO 10mbit

HJÆLP!!!
Avatar billede k_la Nybegynder
17. februar 2002 - 17:41 #1
Hvis lan forbindelsen i XP er aktiv (kig under egenskaber for netværk), så skal du kontrollere om IP protokollen er installeret -hvis aktiv og IP installeret så glem alt om fejlbeskrivelsen fra TDC cd'en
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester