20. februar 2002 - 17:36Der er
8 kommentarer og 3 løsninger
nybegynder-hjælp
Jeg er nybegynder i java på Datamatiker-udd og derfor vil jeg gerne prøve at lære lidt mere end blot skole-pensum derfor søger jeg efter hjælp til at finde:
1) hjemmesider der fortæller noget godt omkring det at være nybegynder i java
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Jeg er også begynder udi Java's forunderlige verden (datanom udd.). Mine første indtryk er at det er en meget kompleks og STOR verden, men med masser af information tilgængligt for at hjælpe. Desværre kan det som begynder være meget svært at overskue. Jeg er igang med en Java bog af Lewis og Loftus (på engelsk) den starter fra bunden og i de sidste par kapitler er der flere brikker der er faldet på plads. Go' fornøjs! Hvem ved, når jeg bliver en haj kan det være at jeg laver en god dansk begynder side...... yeah right ;o)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.