Avatar billede aagaard Nybegynder
22. marts 2002 - 16:38 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Hjælp til Norton Personal Firewall 2002

HJÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆLP!!

Hej Eksperter!!

Jeg er lige blevet angrebet af en hacker det vil sige at han prøver at komme ind på min computer men er ikke kommet det. Men det problem jeg har er at jeg ved ikke om jeg har kommet til at trykke på en forkert knap inde i mit Firewall program som er Norton Personal Firewall 2002 og der inde når man lige åbner det¨så er der en jordklode og en stor knap ved siden af og der ved jeg at der skal stå Disable men neden under i en lille boks står der noget med småt men jeg ved ikke om der skal stå

Personal Firewall is currently Enable. Disable

eller om der skal stå

Personal Firewall is currently Disable. Enable

Er der nogen der ved hvad der skal stå sådan så hackeren ikke kan komme ind på min computer??????

HJÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆLP!!h

//Aagaard
Avatar billede nuki Nybegynder
22. marts 2002 - 16:46 #1
Den øverste Der skal stå Personal Firewall is currently Enable. Disable

-Nuki
Avatar billede nuki Nybegynder
22. marts 2002 - 16:51 #2
Hvor hvis du trykker på den lille blå tekst disabler du din firewall og så vil der stå Personal Firewall is currently Disable. Enable
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester