Avatar billede johnstigers Seniormester
24. marts 2002 - 19:55 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Lige lovlig meget coadmin

Selv om man er coadmin er man stadigvæk kun en ganske alm. bruger - det vil sige at det ENESTE en coadmin burde gøre er at tage sig af div. anmeldelser + gribe ind overfor ulovlige spørgsmål + malplacerede spørgsmål.

Tænk lige lidt over det - coadmin er efterhånden overalt her på eksperten, med kommentarer til efterhånden alt.
Avatar billede johnstigers Seniormester
24. marts 2002 - 19:55 #1
der er ingen point - det var en fejl.
Avatar billede startfirma Nybegynder
24. marts 2002 - 19:58 #2
Avatar billede johnstigers Seniormester
24. marts 2002 - 20:00 #3
Startfirma> det var lige netop det der gjorde at dette spørgsmål bare SKULLE oprettes :)
Avatar billede startfirma Nybegynder
24. marts 2002 - 20:01 #4
Vi skal måske ved samme lejlighed sige at nogle co-admins gør et stykke fremragende arbejde (90%)

Mvh www.startfirma.dk
Avatar billede johnstigers Seniormester
24. marts 2002 - 20:08 #5
startfirma> ja endelig! Dette skal ikke forstås som et angreb på ALLE coadmins - men der er nogle som bare lige æææææælsker at lege overboss.
Avatar billede summer Mester
24. marts 2002 - 20:31 #6
De nye coadmins skal jo lige lære at begå sig. Hvis man ansætter 10 nye medarbejdere i et firma, er 2-3 stykker med garanti ikke, som man havde forventet.
Det var tiltrængt med coadmins. Men det er stadig vores alle sammens opgave, at få eksperten til at fungere godt. Derfor synes jeg det er godt john_stigers, at du tager spørgsmålet op ang. coadmins. Selvfølgelig skal de have beføjelser til at gribe ind over for misbrug, men vi må også alle være med til at reagere overfor en coadmin som ikke kan administrere sin "magt". Jeg havde et lille sammenstød med en i et spm., men det ordnede vi "på stedet".
Ellers har jeg ikke lige nogen i tankerne. Når jeg følger svaret fra startfirma http://www.eksperten.dk/spm/189357 må jeg indrømme det er lidt ude på dybt vand
Avatar billede johnstigers Seniormester
26. marts 2002 - 12:57 #7
Lukker.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester