Avatar billede xxx222 Nybegynder
13. juni 2000 - 22:32 Der er 6 kommentarer og
2 løsninger

Design??

Hvad synes i om min nye sides design???

http://www.handel-info.dk/prove/index.html

Kig KUN på designet, indholdet er ikke færdigt endnu!!


/ Peter Gram
Avatar billede tdaugaard Nybegynder
13. juni 2000 - 22:45 #1
Din "love calculator" er 100% rip af web-1024's side... men ellers ser det hele meget godt ud. bortset fra at noget af sitet er optimeret ti, 1Kx768 ...
Avatar billede tdaugaard Nybegynder
13. juni 2000 - 22:48 #2
sku ha været et svar...

Karakter: 9@13 for designet ..
Avatar billede Slettet bruger
13. juni 2000 - 23:01 #3
Det er en grim "Ugens babe" ;O) Men ellers er det hele ok :O))
Jeg fik 72% på min drømme kvinde :O) Hehe!
Avatar billede denboj Nybegynder
13. juni 2000 - 23:31 #4
En rigtig flot designet side med en masse fejl. Jeg kan lige starte med at sige at jeg ser siden i 800 gange 600 og at den ikke er særlig 800 gange 600 venlig. Scroll baren ligger 4 cm. længere nede på min 15" skærm end nødvendigt. Fede farver og et fedt logo. To andre ting er hvorfor er der ikke en kant om logoet. og hvorfor er der kun sidekanter på tekstboksene

ups kan se at du ikke ønsker indholdskritik. Nå men nu har jeg siddet og brugt tid på at kigge på det - Så kan du lige så godt få det og se om der var noget du ikke var klar over

jokes er meget fed
Sms giver en fejl 404 når man forsøger at sende
Bookmarks virker meget meget tomt
En ugens babe må nødvendigvis lave spread eagle for at være kvalificeret ho ho
Lovecalculator: Procenterne står under scroll baren
fortæl en joke gav følgende fejlmeddelelse "The form attempting to use this script resides at http://www.handel-info.dk/prove/fortelenjoke.html, which is not allowed to access the script"
Under den sindsyge kæmpe link samling som i lover er der de samme 4 links under både søgemaskiner og favoritter.
Under kontakt vender vi tilbage til forsiden hvor vi bliver præsenteret for tv programmer. Man havde jo nok forventet en email adresse

//The boy
8@13 for design - lidt for enkelt efter min smag.
uden for bedømmelse //Indhold :-)
Avatar billede phylox2 Nybegynder
13. juni 2000 - 23:50 #5
dk-host.dk >> Alicia Silverstone er da ellers normalt en steg ! :)
Avatar billede denboj Nybegynder
14. juni 2000 - 00:15 #6
Jeg glemte vist noget
På forsiden - først de to øverste tekstblokke den venstre tekst blok er en cm. længere end den højre men de er ens justeret i toppen. De nederste to er også ens justeret i toppen og her er den venstre en halv cm. længere nede en den højre.
Stadig væk samme sted er teksten, i de øverste to, samt den nederste venstre, venstrejusteret. Hvor teksten i den nederste højre er midterjusteret.
Avatar billede xxx222 Nybegynder
14. juni 2000 - 07:49 #7
Jeg må lige igen UNDERSTREGE at det kun er selve designet i skal kigge på!! Jeg er udemærket klar over at f.eks. min sms-sender ikke duer endnu, for det er faktisk heller ikke meningen at den skal du endnu .....:-)

Ellers tak for de mange gode svar!!
Avatar billede fico Nybegynder
14. juni 2000 - 11:53 #8
Fed side !
Måske burgte du dele Jokes og i underkategori'er på andre sider så de ikke lige pludslig er 4000 meter lange og tager et årh. at loade frem.
Ellers godt lavet.
9@13
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester