20. juni 2000 - 19:52Der er
21 kommentarer og 3 løsninger
aneez.dht.dk nyt blåt design udkast
Nu har jeg lavet grund siden i photoshop og har uploaded den som et bilede. Tjek den ud, og giv mig noget kritik og sådan noget i forhold til farver og udsende.
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Skyggerne kan man ikke rigtig se på grund af at "menuen" også er sort. Det er faktisk lige før jeg bedre kunne lide den anden. Den her er for simpel, og virker meget amatøragtig. Men vi starter jo alle et sted. Og arbejder os forhåbentligt opad.
øhh, du har nogle store hakker i din hvide dims. Når du laver en cirkel med dit cirkelværktøj, så skal du sætte hak i den der Anti(et eller andet) i boxen til højre. Så slipper du for alle de kanter. Det er det jeg mener med uskarpt.
--cut-- Nu har jeg lavet grund siden i photoshop og har uploaded den som et bilede. Tjek den ud, og giv mig noget kritik og sådan noget i forhold til farver og udsende. --cut--
....øhh hvorfor skriver du så den er lavet i PhotoShop?
tryk på M, det værktøj der ligner en kasse bliver så aktivt. Hold musen nede over det indtil der kommer en box frem, der vælger du så bare den der minder mest om en cirkel...der er kun den der ligner en cirkel.
Void>> jeg forsøgte ikke at prale men det var bare et noget jeg sagde. Jeg er ikke så over haj til at lave hjemmesider som der er nogen der er og så har jeg ikke rigtig lavet noget i ca 1 år nu.
nu har jeg brugt adobe cirkel tool og ændret bagrunds farven til en orange http://home1.stofanet.dk/anders/images/blaa.jpg Hvad mener i om dette. Hvis i nu havde disse menuer og sådan hvilken bg farve ville i vælge? der kommer ydre bagrundsfarve på som er Hvid.
Den orange holder ikke rigtigt. Og pas på med blur effekterne især hvis folk med kun 256 farver også skal se den. Nu ved jeg ikke om meningen er at det hele skal placeres som vist, for i det øjeblik man går op i en opløsning > 800*600 så er der en masse spild plads, måske du skulle overveje at centrere indholdet (billedet) og lave en eller anden anonym baggrund som det kan spille sammen med.
Øh, linket findes ikke, jeg får en error besked, og så lige en ting til Void >> Ikke kritisere dem der er selvlært, jeg er 14 og har fået en skriftlig uddtalelse på at det jeg kan er bedre end godt >> så det! Forresten hvorfor skulle selvlært ikke være godt nok! Jeg synes da at de jobs jeg har haft er lykkedes bedre end godt!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.