Avatar billede ocb Nybegynder
17. april 2002 - 13:39 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Hvorfor kun 8 timer på Windows 2000 terminal services....

Hvordan kan det være at terminal serveren (wts) lukker min concorde ned når det har været konstant online over wts'en i 8 timer.... den lukker ikke outlook 2000 ned ... og hvor retter man det så jeg ikke ryger af concorden ?

Avatar billede tlaursen Nybegynder
17. april 2002 - 13:43 #1
Tror ikke det WTS der gør det, men din concorde.
Avatar billede ocb Nybegynder
17. april 2002 - 13:56 #2
De andre er på fra PC og de ryger ikke af efter 8 timer, så det må være wts eller en kombination mellem de 2.... men hovedsagen er at jeg kan få den til at lade være med at falde af..
Avatar billede goulduck Nybegynder
17. april 2002 - 15:49 #3
Sker der noget i event loggen? Det kan være at der er en bug af en eller anden art, som får concorde til at crashe!
Avatar billede ocb Nybegynder
27. maj 2002 - 11:55 #4
nej det er hver dag den gør det hvis en person har været på over 8 timer.....
Avatar billede ocb Nybegynder
14. juni 2002 - 09:14 #5
--------------------------------------
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester