Avatar billede juks Novice
03. maj 2002 - 17:51 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Émail sender 2 mb selvom filen man sender kun er 1 MB.

Jeg bruger Outlook XP og når jeg zipper og emailer en mdb-fil der fylder 1MB sender den 2MB hvorfor fylder den altid dobbelt så meget som den viser i stifinderen. det samme gækder hvis den er 2 så fylder den 4 etc.
Avatar billede globelware Nybegynder
03. maj 2002 - 18:26 #1
Gælder det også når du modtager ?
Avatar billede tumben Novice
03. maj 2002 - 18:57 #2
jeg har samme problem se evt http://www.eksperten.dk/spm/205380 hvor der er nogle gode bud !!
Avatar billede juks Novice
04. maj 2002 - 11:55 #3
ja det gælder også når jeg modtager troede det måske havde noget at gører med norton. men når jeg downloader fra en ftp-folder , passer størrelsen rigtigt.
Avatar billede juks Novice
08. maj 2002 - 13:11 #4
lukker spg....
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester