01. juni 2002 - 17:53Der er
3 kommentarer og 3 løsninger
Hjælp! - jeg har fået virus!
Hey !
Jeg har et STORT problem, min computer har fået virus'en der heder Backdoor.Trojan siger Norton Antivirus. Filen der har fået virusen er: C:\Windows\System\shellapi32.exe Jeg har prøvet at få Norton antivirus til at slette den óg prøvet manuelt, men den er uslettelig! :-(
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Ctrl+alt+del luk WindowsSystemshellapi32.exe hvis den kører og prøv at slette filen manuelt. Hvis det ikke virker gør som prodic siger start i fejlsikret tilstand og fjern filen.
JUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, jeg har nu en virus fri computer! :-D
Fandt selv ud af det ved at opdatere det så meget som mugligt og så kunne den slette det! :-)
Jer der har svaret for 5 point ver for hjælpen! :-)
Tak til alle! :-)
/Firehat
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.