05. juli 2002 - 22:41Der er
5 kommentarer og 1 løsning
CRC/ installerings felj !
Hej gutter...jeg har sq fået store problemer med at installer div. spil som f.eks Trainz og Microsoft Trainsimulator... i Trainz kommer den op med denne fejl : CRC error : The fil bl bla bla doesn't match the file in the setup's .cab file, The medium from which you are running the setup may be corrupted; bla bla bla...det er faktisk den samme fejl der går igen, i alle installerings programmerne, og det er kun på min maskine ???
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Ingen virus, og nej, nogen af cd'erne er helt nye... og jeg HAR testet dem på en anden maskine, jeg har tænkt lidt på om det kan være min computer, for den er selvbygget... og jeg bruger både ata100 og alm. ved ikke om I kan bruge det til noget, men tak ;o)
Fejlen, var at jeg kørte både på ATA og IDE, problem løst !
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.