Avatar billede peder77 Nybegynder
05. september 2002 - 17:46 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Quick time streaming server!

Hej

Jeg har hørt at man kan få ubegrænset plads på quicktimes streaming server, da man på den måde udbringer brugen af deres player.
Er det korrekt?
/77
Avatar billede NanoQ Nybegynder
05. september 2002 - 17:55 #1
Den har jeg nu ikke hørt.

Tror du ikke snarere du bare har blandet rundt på begreberne? - Quicktime server SOFTWAREN er gratis - se mere på http://www.apple.com/quicktime/products/qtss/

NanoQ
Avatar billede egonspock Seniormester
05. september 2002 - 17:58 #2
Quicktime Streaming server er et program, du kan få gratis til at streame dine quicktime film med. Desværre forudsætter den at du har MacOSX 10.2 Serverudgaven kørende på en Mac. Open source udgave Darwin streaming server, kan køre på andre platforme som Solaris, Linux samt NT/W2K-servere. Se her http://developer.apple.com/darwin/projects/streaming/
Så får du heller ikke mere for de 5 point!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Uanset kodesprog, så giver vi dig mulighederne for at udvikle det, du behøver.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester