04. oktober 2002 - 09:08Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Parallel port
Er der nogle, der har en eller anden driver - som er gratis (skal bruges til et skole projekt), som giver mine C# applikationer adgang til at læse og skrive til Parallel Porten på min PC?
Jeg har ledt og ledt, og ikke kunnet finde noget som helst brugbart... Virkelig frustrerende...
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Fair nok... Test applikationen til den ser ud til at virke - men. Min erfaring med C# tror jeg ikke er stor nok, til at jeg kan skrive driveren ind i mit C# program.
Kan du give en referance, eller eksempel på, hvordan jeg gør det?
Implementation of XPort functionality in a (Visual) C++ Win32 application is simple: the header file "XPort.h" contains all definitions and code to export 2 functions to your application :
Jeg har desværre ikke et eksempel på denne PC, men du skal blot inkludere den medfølgende header-fil på nøjagtig samme måde som alle de andre header-filer i dit projekt.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.