Avatar billede kristian Nybegynder
26. juli 1999 - 17:14 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Simpel share- eller freeware playlist editor til Windows 3.11 søges

Jeg kan ikke finde nogen lille og simpel playlist editor til Windows 3.11. Det eneste, den skal kunne, er at lave playlists i *.m3u formatet, for det er det format min player, Winplay 3, bruger. Jeg er udmærket klar over, at der er et hav af editors på nettet, men ingen af dem, jeg har haft fat i, kunne bruges, da de enten var til Win 95/98 eller også var komercielle. Jeg ønsker et free- eller shareware-program. Bliv ikke sure, hvis ikke jeg svarer før i morgen. Jeg forsøger at svare i aften, men kan ikke garantere det.

Som en lille tillægsopgave, der ikke gives point for, vil jeg høre, om nogen kender til et program, som kan afspille MP3-filer i fuld kvalitet på en 486'er på 66MHz. Jeg tænker her, at programmet kan "buffe" musikken og på den måde overvinde den langsomme processor.
Avatar billede cyberesben Nybegynder
26. juli 1999 - 17:20 #1
hvorfor ikke selv lave de der M3U lister?

det er ikke andet en en tekstfil med lister over alle mp3 filer... det er da til at lave..

og nej du kan ikke gøre noget ved din langsomme computer, for cpu'en kan simpelthen ikke følge med den mængde data der behandles
Avatar billede Slettet bruger
26. juli 1999 - 23:42 #2
http://home.snap.com/download/item/pc/0,22,home-56010,501000.html eller denne til langsomme maskiner: http://home.snap.com/download/item/pc/0,22,home-52267,501000.html . Er det nogle spille dåser du kan bruge. Kik i det hele taget på : http://home.snap.com/download/list/pc/1,20,-a-0-e-1,102000.html?&search=mp3+player&osId=5
Avatar billede kristian Nybegynder
28. juli 1999 - 17:38 #3
Tak skal du have kharder. Det ser ud til, at det er noget, jeg kan bruge. Også tak til dig cyberesben. Jeg ved godt, at listerne kun er tekstfiler, men jeg har alligevel for mange MP3ere til, at jeg gider at lave dem på den måde.
Avatar billede Slettet bruger
29. juli 1999 - 00:21 #4
Fint god fornøjelse.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester