I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
darkhero >> "kan i ikke please snakke dansk eller sætte nogle kommaer så man kan bruge jeres svar til noget?"
1. Ordet 'kan', burde være stavet med stort, da det indleder et punktum. 2. Ordet 'i' burde være stavet med stort, da det er tiltaleform. 3. Ordet 'please' er engelsk. 4. Der burde være sat et komma efter ordet 'kommaer', da der er tale om to sætninger. 5. Derudover kunne man passende citere Karen Blixen: Papegøjer snakker - mennesker taler!
Du synes ikke selv at beherske dansk skriftsprog overvældende godt, hvad er dit egentlige problem? /mvh
Nuvel, hvis du er for flov til at vende tilbage til spørgsmålet, kan jeg oplyse dig om følgende:
Overtekstopmærkningssprogets inderrammeelement kan læses af alle nyere netlæsningsprogrammer. Det eneste, der har problemer, er Netscape med versionsnumre lavere end 6.0.
Var det til at forstå? I det mindste var det gennemført på dansk og med korrekt tegnsætning. /mvh (agronym med betydningen: "Med venlig hilsen".)
*ROTFL* Mozilla har ingen problemer, heller ikke Opera. Phoenix kender jeg ikke til, men hvis den er DOM-kompatibel, burde den ikke volde problemer heller.
Norsk tegnsætning ...??!!?!!! Bruger nordmænd tegnsætning? Jeg troede træsprit ødelagde synet ;oD /mvh
olebole... jeg siger ikke at jeg selv skriver korekt dansk, men hvis du læser dit første svar, og vil have folk til at forstå det, så kræver det alså en DEL gennemlæsning!
men lad nu det ligge... du svarede på mit spm... thx!
Jeg har læst det flere gange og forstår ikke, hvad du måtte have problemer med at forstå. Det er skrevet på dansk og kommateringen er i orden (og det var, hvad du brokkede dig over). Samtidig er der ikke brugt ord eller vendinger, der burde give problemer for folk, der har kodet mere end et par uger. Hvad var det, du ikke forstod? /mvh
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.