Avatar billede ralfi Nybegynder
12. januar 2003 - 16:29 Der er 6 kommentarer

Media mangler

Jeg har et problem i WinXp. Jeg kan ikke installere mit lydkort fordi der mangler en driver i Enheder til lyd, video og spil. Den hedder vist Media.. Den kan ikke installeres og hver gang jeg prøver siger den at dataerne er ugyldige.. hvad skal jeg gøre ?? Hjælp
Avatar billede hcma Novice
12. januar 2003 - 16:45 #1
Går ind på lydkort-producentens hjemmeside og downloader en ny driver til dit lydkort. Vær sikker at du får den rigtige version. Og så installerer du den bare.
Avatar billede ralfi Nybegynder
12. januar 2003 - 17:21 #2
det er ikke driveren til lydkortet jeg mangler.. det er driveren til enheden Media, i enheder til lyd, video og spil
Avatar billede ralfi Nybegynder
12. januar 2003 - 18:27 #3
er der slet ikke noget som har prøvet noget lignende eller ved hvad man skal gøre?
Avatar billede hcma Novice
12. januar 2003 - 20:16 #4
Hvad hedder den helt nøjagtigt??
Avatar billede hcma Novice
15. januar 2003 - 17:32 #5
Ralfi - kom nu ud af busken.
Enheden Media kan jo være mange ting. f.eks. tv - video - joystick o.s.v.
Avatar billede doggy82 Praktikant
01. februar 2003 - 16:10 #6
Det kan jo være du skal update windows...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester