Avatar billede buls Seniormester
13. januar 2003 - 21:11 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Audio

Hej.
Jeg vil gerne ha´ optage  nogle lydfiler , og der vil jeg bruge Lydoptager , som der er i Windows Xp. Men når jeg afspiller en Cd og optager med Lydoptageren , vil den ikke optage , den køre godt nok men optager ikke.
Det skal være Lydoptageren.

Ps. Det skal ikke være hele melodier , men små brudstykker.
Avatar billede 7th Praktikant
14. januar 2003 - 00:08 #1
Du skal ind under lydinstillinger, enten via dit lydikon eller fra kontrolpanelet. I egenskaber vælg indspilning, ok, tjek hvor krydset er sat. Jeg mener du skal sætte kryds ved cd-lyd. Krydset skal ikke være med mikrofon, da det jo ikke er den du vil optage lyd fra/igennem. Dette burde løse dit problem. Iøvrigt vil du nok få mere feedback i denne kategori ;) --> http://www.eksperten.dk/kat/82/
Avatar billede buls Seniormester
16. januar 2003 - 19:54 #2
Ok
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester