Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
De fleste der laver en "parodi" plejer alså at lave musikken selv!O) Tror ikke på det lykkedes dig at fjerne vokalen uden, at fjerne 3/4 af musikken også:O)
Jeg har prøvet at gøre det men det bliver ikke ordenligt. Men du skal ikke regne med at du kan fjerne vokalen helt uden at fjerne halvdelen af musikken også for det er ikke muligt.
Det er selvfølgelig ikke muligt at "fjerne" vokalen. Men det kan være at der er et stykke af nummeret som er uden sang det kan du så loope og så tilføje starten og slutning. Du skal da være opmærksom på at musiken jo er copyright-beskyttet, også selv om det er noget L*** Den sidste mulighed er at bryde ind lydstudierne og stjæle master-båndene - og det vil jeg nok ikke anbefale at du gør ;-)
Ja, men som sagt ryger noget af musikken også på den måde.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.