Avatar billede 6-pack Nybegynder
18. januar 2003 - 01:44 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

log på probs

Jeg har oprettet et spørgsmål med det samme problem men kan ikke se det`???
Nå men det drejer sig om at jeg ikke kan komme til at logge på den grafiske brugerflade som klient jeg kan kun logge på som root
hvergang jeg prøver springer den efter få sekunder til bage til det tidligere skærmbillede (Velkommen til localhost)
Avatar billede mickey777 Nybegynder
18. januar 2003 - 10:18 #1
Det skyldes at du ikke har oprettet andre brugere end root.
Avatar billede 6-pack Nybegynder
18. januar 2003 - 11:19 #2
Jo til start kunne jeg faktisk logge på som bruger jeg har ydermere oprettet flere brugere men de virker helder ikke
Avatar billede 6-pack Nybegynder
18. januar 2003 - 16:15 #3
har klaret det ved at geninstalere oven på
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB

Netcompany A/S

IT Consultant

Politiets Efterretningstjeneste

AI/ML udvikler i PET

Netcompany A/S

Network Engineer

Netcompany A/S

Test Consultant