Avatar billede dinky Nybegynder
03. februar 2003 - 13:46 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

2 \\

Jeg har downloadet et gratis forenings program og indstalleret det.
Men når jeg trykker på hjælpefilen, kommer der en melding som " filen c:\programmer\vig\\vighelp.help blev ikke fundet. vil du prøve at søge efter filen selv " jeg trykker ja men så fortælles der at filen ikke blev fundet ! men den ligger på adressen ????? læg mærke til di to \\ efter vig
Avatar billede doodoo Novice
05. februar 2003 - 18:42 #1
evt. prøvet at rette så der kun er 1 \ ?
eller også finde filen selv > gemmense og finde filen
Avatar billede doodoo Novice
05. februar 2003 - 18:42 #2
svar ;)
Avatar billede dinky Nybegynder
05. februar 2003 - 23:14 #3
Kan Ikke søge efter vighjælp.
Men jeg fandt selv ud af at hvis jeg, ved nyinstallering sagde at den skulle oprette backup på a: og jeg lod den køre til den var færdig, sagde den godt nok at der var fejl, jeg trykkede ok og gik ind og satte backuppen til c:\forening\data\backup og kopierede en babackupfil og indholdeet fra drev a: ind i dette bibliotek. Jeg trykkede på hjælpefilen og så kunne jeg selv fortælle hvor den skulle lede efter hjælpfilen, før sagde den bare om jeg selv ville lede og når jeg trykkede ja, kom der meddeelse om at den ikke kunne finde filen, se i mit indlæg
Avatar billede dinky Nybegynder
15. marts 2004 - 11:43 #4
lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB