Avatar billede sigurdsson Nybegynder
25. februar 2003 - 17:36 Der er 1 kommentar

Updating på Cd Brander

Jeg har en Fuitdu Siemens/SpinBird brander og mangler at updatere den til 90min/800mb skiver og jeg har ikke fundet på en løsning i nu.

Model no:  CDD4801/34
Product no: 4VO3047DI03185
Avatar billede dach Nybegynder
25. februar 2003 - 17:51 #1
Hvem har fortalt dig at du kan køre med 90min/800 mb skiver?
På de 800 mb skiver jeg har (fra BestMedia), er kun nævnt 4 fabrikater af brændere der kan anvendes:
Plextor, Ricoh, Matshita & Sanyo.
Herudover er det kun bestemte modeller af disse, og kun med bestemte versioner af firmware.

Når (hvis) alle de betingelser er opfyldt, skal man sikre sig at brænderprogrammet er Nero ver. 5.0.1.3 eller højere.

programmet skal så opsættes, som du kan se her:
http://www.bestmedia.de/bestmedi.htm
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester