I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Det er fordi den får for meget luft, og for lidt benzin. Du skal skifte til en større dyse med det samme, du kan faktisk brænde hul i stemplet, hvis du ikke gør det!
Fprtæl din knallertdealer hvad du har lavet ved maskinen, så ved han helt sikkert hvilken str. du skal bruge. Yamaha Jog er ikke DK's mest tunede knallert for ingenting :)
Tit er forhandlerne yderst behjælpelige med selve tuningen :)
popsy - hehe.... smiler... jeg har snakket med en forhandler og han siger det skal være ca. 5 nr støre end cyl. (mener det var cyl.) det ville sige jeg skal have størelse mellem 75-80
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.