Avatar billede aovergaard Nybegynder
02. april 2003 - 01:15 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Kan jeg få slettet et link - det er en rigtig virus

Jeg har svaret på et virus spørgsmål og fandt frem til et link som omhandlede den aktuelle virus. Dog afprøvede jeg ikke linket først men oplyste spørgeren om at virussen havde sin egen side. Det har så vist sig at det var link direkte til en virus, så derfor kunne jeg meget godt tænke mig at mine svar i denne tråd bliver fjernet så ingen andre kommer til at trykke på linket og dermed får en dum virus, det ville jeg være ked af at være skyld i. Spørgsmålet ligger her http://www.eksperten.dk/spm/335928
Avatar billede eagleeye Praktikant
02. april 2003 - 01:19 #1
Linket er fjernet.

eagleeye / CoAdmin
Avatar billede aovergaard Nybegynder
02. april 2003 - 01:20 #2
Takker mange gange. Og puh ha for det.
Avatar billede eagleeye Praktikant
02. april 2003 - 01:28 #3
Det var så lidt :)
Avatar billede fromsej Praktikant
02. april 2003 - 17:21 #4
aovergaard>>Du skylder mindst en pilsner for det link.*G*
Jeg kunne jo ikke lade være med at prøve det.*S*
Men jeg tilgiver dig nu nok alligevel. ;o)
Avatar billede aovergaard Nybegynder
02. april 2003 - 23:20 #5
Hej fromsej Ja den pilsner skal du nok få. Men du bor jo sikkert langt fra mig, og du skal selv komme og hente den :-)

Godt du havde en god virusscanner, ellers ville jeg have haft det rigtig dårligt.
Avatar billede fromsej Praktikant
03. april 2003 - 17:40 #6
Odense, er det langt væk?
Det gjorde nok ikke så meget at det var Perhaps og mig der fik den.*S*
Det var godt der ikke var andre, vi kan da tackle dem som regel.*S*
Avatar billede aovergaard Nybegynder
03. april 2003 - 18:02 #7
Ja det var heldigt at det lige var jer to, det var også derfor at jeg reagerede med det samme jeg så det, så det kunne blive fjernet igen.

Og det ligger kun ca. 1 1/2 times kørsel væk, så det er jo ikke så galt, du skal ikke engang over broen, eller var det blevet en dyr gratis bajer :)
Avatar billede fromsej Praktikant
03. april 2003 - 18:38 #8
*S*
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester