Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
java.io.FileNotFoundException: eksempel.txt (Den angivne fil blev ikke fundet) at java.io.FileInputStream.open(Native Method) at java.io.FileInputStream.<init>(FileInputStream.java:103) at java.io.FileInputStream.<init>(FileInputStream.java:66) at java.io.FileReader.<init>(FileReader.java:41) at binaere_traeer.Test2.main(Test2.java:11)
Når programmet skal endeligt bruges er der flere muligheder:
1) Du samler applikationen på en sådan måde og laver et start script der gør at du kan undgå en absolutte sti.
2) Du sender filnavnet med over som argument til programmet.
3) Du pakker både kode og fil ned i en jar-fil og læser filen derfra (kræver nogle få kode-ændringer for at virke).
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.