Avatar billede sysop Juniormester
26. maj 2003 - 18:54 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Automatisk ændring af opløsning.

Jeg har en del billeder der er i 2048 x 1536 men ønsker dem alle konverteret til 640 x 480. Den eneste måde jeg lige umiddelbart kan gøre det på er ved, at lave en "send til postmodtager". Herefter spørger Outlook om man vil bevare original størrelse eller konvertere den til mindre. Herefter kan man så gemme den igen i 640 x 480, men det er lidt af en omvej syntes jeg.

Er der nogen der kender en nemmere metode????
Avatar billede prodic Mester
26. maj 2003 - 18:58 #1
http://www.atalasoft.com/eyebatch/
Kig evt. lidt på det program.
Avatar billede sysop Juniormester
26. maj 2003 - 19:25 #2
Lige hvad jeg søgte. Tak for hjælpen.
Avatar billede sysop Juniormester
26. maj 2003 - 19:25 #3
Kom lige med et svar!
Avatar billede prodic Mester
26. maj 2003 - 19:28 #4
Det er hermed sket.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester