27. juni 2003 - 04:34Der er
4 kommentarer og 1 løsning
SpeedStream / dynamiske ip
jeg har installeret speedstream modem ADSL med dynamiske ip med lg router, hvor der er koblet et access point på trådløs. problemet er at jeg kun kan være en på LAN / WWW ad gangen der er god nok signal. men den skriver det sædvanlig ingen forbindelse til server eller skal der ænderes noget? flere ip adresser eller statisk ip håber på et godt svar, da det haster lidt svar må gerne være med en løsning fra TDC
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
er det er rigtigt Acesspoint eller er der en router indbyget ???? hvis det er et rigtigt acesspoint skal du bestille flere ipadr hos tdc, er der router indbygget er det noget med konfigurationen af den at gøre.
hvis du har koblet en router inden dit acesspoint er der ikke noget problem, så er det et spm om konfigurering af router, acesspoint og klienter, overfor hinanden. omking IP adr og routerer, har du en router på skal du egentlig kun bruge en t ip, da det er den eneste ting der kan ses ude fra er routeren, den klare så dit interne netværk.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.