Yes helt klart sidste nævnte, det er disse konfigurationer vi sælger flest af, og som folk har størt glæde af. Dog kender jeg ikke de ram du benytter der, men Apacher, Samsung eller EZ-Memory er klart at anbefale.
ja, det der dualddr, vil det give ham samme hastighed som han valgte pc800 ram. det synes at være noget der kan drille folk lidt herinde, altså at få det til at virke men som sagt, jeg er ikke nogen ekspert
Det er neget simplet at få dualddr-ram til at "virke" som pc800 ram, man skal blot lige konsulidere med sin manual, og jeg kan sige at til MSI's bundkort skal der sættes en blok i channel-1 blok-1 samt en blok i channel-2 blok-1.
Men jo det er noget der er med til at give noget ydelese :P
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.