Avatar billede hansa Nybegynder
31. juli 2003 - 08:08 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Dele lydfil op

Hej,

Jeg er ude efter et program, der kan dele en lydfil op i mange små lydfiler...

Det bedste ville være hvis det var et program hvor man bare kunne sætte markeringer hvor den selv skulle dele filen op.

Findes sådan et program?
Avatar billede lrd Nybegynder
31. juli 2003 - 08:09 #1
cooledit evt
Avatar billede lrd Nybegynder
31. juli 2003 - 08:14 #2
Avatar billede lrd Nybegynder
31. juli 2003 - 08:24 #3
kunne du bruge det så smider jeg et svar
Avatar billede hansa Nybegynder
31. juli 2003 - 08:48 #4
Fedt program!
Allerede nu kan jeg se det kan bruges.

Jeg har fundet ud af at man kan markere et stykke af en mediafil og "copy to new". Du ved vel ikke om jeg bare kan sætte nogle markeringer i lydfilen, og selv få den til at splitte filen op?

Problemet er at den 10 min. lydfil jeg har skal splittes op over 100 dele.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester