Avatar billede simm Nybegynder
01. august 2003 - 14:23 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Automatisk sammenkopiering af PDF-filer - hvordan?

Jeg har cirka 1200 sider der er blevet scannet ind og ligger nu som PDF'er. De skal samles nærmest kapitelvist, så jeg får en kapitel 1, 2 osv. Håber det kan gøres automatisk ;)

Kan det gøres i Adobe Acrobat 5.0 med scripting? (Javascript kan bruges, har jeg hørt, men jeg kan ikke finde noget dokumentation, ej heller på Adobes hjemmeside)

Eller findes der en extension til Acrobat, der kan gøre det? (skal bruge det meget snart, så det må gerne være freeware/shareware, men ikke nødvendigvis)

På forhånd tak :)
Simon J
Avatar billede the_collector Novice
01. august 2003 - 14:49 #1
Prøv om dette duer (side 14 i dokumentet).
Avatar billede simm Nybegynder
03. august 2003 - 14:10 #2
Hvilket dokument? Manualen? ;)
Avatar billede the_collector Novice
04. august 2003 - 00:38 #3
Avatar billede simm Nybegynder
04. august 2003 - 09:00 #4
Tak for linket ;) - men det beskriver kun den manuelle vej med at sætte sider sammen, det kan jeg sagtens! :) Jeg søger at gøre det automatisk - enten ved hjælp af scripting eller et eksternt program, eftersom det ser ud som om, det ikke kan lade sig gøre med Adobe Acrobat
Avatar billede simm Nybegynder
24. august 2003 - 18:30 #5
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester