06. september 2003 - 19:38Der er
10 kommentarer og 1 løsning
skærm fryser
jeg har lige fået ny computer med ny skærm en aoc og grafikkort radeon 9600pro, og jeg har win xp. alligevel fryser skærmen når jeg spiller spil. det forekommer i alle de spil jeg spiller, ikke kun et enkelt. nogle gange fryser den bare, andre gange siger den ligepludselig, at der ingen forbindelse er mellem skærm og computer. og da det kun sker i fobindelse med spil, kan det næppe være en løs forbindelse.
Hvis det er fladskærm kan den godt Fryse!!! hvis det ikke er skærmen er det dit grafik kort som skal opdateres!!! Gå ind på den her side http://www.calibex.com der kan du downloade driver til dit grafikkort!!!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.