Avatar billede frankmichellehansen Nybegynder
12. september 2003 - 23:06 Der er 6 kommentarer

Battlefield 1942

Jeg har fået battlefield 1942 og jeg kan ikke spille det når jeg starter op og er inde i spillet og går rundt i nogle sek. frezzer spillet . Min kammerat har den samme battlefield 1942 han kan godt spille den vi har stortset de samme computere han har amd 2800 512ram atiradion grafik kort. jeg har amd 2000+ 512ram nvidia gforce 4

vi har provet at sætte han Hd over i min som slave men den gjorde det samme hvad kan jeg gøre.
Avatar billede simonvalter Praktikant
12. september 2003 - 23:09 #1
er det updated til nyeste version .. der har været en del problemer med bf men en del af dem er løst med patches?
Avatar billede franzy Nybegynder
12. september 2003 - 23:15 #2
Køre i begge med samme win, det gør i nok. Der kan dog være andet geil der ligger et eller andet sted og irretere, eller at noget ikke er installeret eller indstillet ordenligt, for eksempel dit lyd- eller grafikkort. Opdater dem eventuelt også hvis ikke du har gjort det.
Avatar billede frankmichellehansen Nybegynder
12. september 2003 - 23:19 #3
hvor kan jeg finde patches
Avatar billede doek Nybegynder
12. september 2003 - 23:22 #4
Avatar billede doek Nybegynder
12. september 2003 - 23:23 #5
under menuen download -> demo/patches -> Battlefield 1942 1.45 Download Links (107 MB)

direkte link -> ftp://largedownloads.ea.com/pub/patches/battlefield_1942_patch_v1.45.18.exe
Avatar billede fangel Nybegynder
13. september 2003 - 00:25 #6
jeg vil også sige grafikdriver der skal opdateres
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester