20. september 2003 - 10:46Der er
8 kommentarer og 1 løsning
MP3 Filer
Hvad er det der gør at på mange mp3 filer kun kan hører ca 20 sec og så bliver resten bare til skrat eller lyden forsvinder mens time curser bare vandrer videre
Doctor
Bruger selv win XP + mediaplayer 8 og det er det samme på alle mine 3 maskiner
Hehe... lad mig gætte. Du har hentet filerne via Kazaa? Velkommen til anti-kopisterne nye udspil. På en eller anden måde kan man ødelægge filerne på den, så man kun kan hører det første af filerne, hvorefter resten er scramblet eller bare ikke er der. Dette forekommer ved de mest udbredte filer. Prøv at hent nogle af de filer der ikke er så mange bruger der har. Plejer at virke nogen gange. Har jeg hørt =O)
Der er ikke rigtig noget at gøre ved filerne. Filerne er ødelagt af anti-piraterne.
Løsning: Lav være med at bruge kazaa, brug Bearshare. Der er lige så meget på Bearshare, og anti-piraterne har endu ikke fundet ud af hvad de kan gøre ved Bearshare. Bearshare virker lidt anderledes fra kazaa.
**************************************************************************** *Du må selvfølgelig kun downloade musik eller andet media du allerede ejer * ****************************************************************************
Bearshare kan findes på google.dk eller download.com
hvis filerne er ødelagt, betyder programmet du henter med selvsagt ingenting
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.