24. september 2003 - 19:10Der er
22 kommentarer og 1 løsning
Webcam og spil
Findes der et program til webcam såsom RogerWilco bare med billede og lyd samtidig. Det skal forstås sådan, at jeg og min bror vil spille over net (ham i en by og jeg i en anden). Og så kunne det være hyggeligt at man kunne se og høre hinanden samtidig med at man spiller f.eks. battlefield. Jeg har set, at når man køber et nyere ASUS bundkort følger der et program med som hedder GameFace, og dette kan bruges til mit problem. Men jeg har ingen monetas til at købe et nyere grafikkort, så er der andre forslag. Mange point at score for et rigtigt forslag som virker ;o)
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
man kan godt få software der kan gøre det http://event.asus.com.tw/gameface/en/spec.htm Problemet er bare, at jeg ikke lige har lyst til at købe et nyt grafíkkort kun til dette formål. Jeg har kigget på mine gamle spørgsmål og rettet dem. (har ikke været ved min pc i laaang tid)
Det ok. Nu er der ikke flere grønne flag, der var åbentbart ikke nogle der ville ha´ mine points ;o) Men hvis du vil have points, skal jeg bruge et link eller andet som dok. for et program som jeg kan bruge. Er det ok med dig ???
Ahhh, undskyld ventetiden drenge. Jeg er lige kommet hjem fra ferie, håber i kan bære over med mig. Jeg har studset lidt på nogle svar i denne gruppe, og det med msn går heller ikke. Du kan godt lave video samtaler i msn, men at få billedet frem imens spillet kører er ikke muligt. Så flere svar/idéer ville være dejligt at modtage.
Ja undskyld endnu engang for den dårlige respons ;o( Håber i kan leve med at jeg lukker tråden uden at give point, da der ikke er kommet et reelt svar eller idé til et program som jeg kan bruge.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.