01. oktober 2003 - 16:51Der er
15 kommentarer og 1 løsning
hvid farve?
Hej, jeg har lige fået installeret adobe photoshop 7.0, men når jeg laver et nyt billede, og siger at baggrunden skal være hvid, og den bliver sådan en pis gul farve...hvorfor?
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
har lige prøvet at lave et billede med hvis baggrund i photoshop som bliver vist pisgul i photoshop men hvis jeg gemmer, og åbner det i paint shop pro bliver det vist med hvid baggrund
Kontrast og farve - Du skal gå ind i Kontrolpanel og finde Adobe Gamme Loader (eller hvad den hedder derinde) Og klikke på den - det er en guide som hjælper dig igennem punkterne!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.