04. januar 2001 - 15:23Der er
46 kommentarer og 1 løsning
Svindel!
Ja.. så skete det.. Erik Jacobsen har tyvstjålet 43000 points fra mig inde på kategorien Symaskinekørekort.. og jeg som bare lige skulle ned til bageren.
Desuden har jeg ham mistænkt for at have oprettet 4000 brugere og tildele sig selv points med psykotisk svære spørgsmål som ingen andre kan svare på.
Desuden vil jeg godt brokke mig over at man ikke kan give halve points.
uhm.. det må være blevet slettet i databasen.. sikkert også ham.. Jeg har hørt at han napper renter fra folk.. og desuden står han ikke til side for afpresning.. der er lidt Code-Mobster over ham..
Hvis jeg ikke er her imorgen.. så led efter mig i Hasselager å...
\"Desuden har jeg ham mistænkt for at have oprettet 4000 brugere og tildele sig selv points med psykotisk svære spørgsmål som ingen andre kan svare på\" Mistanke afvist ... da han så ville have haft 4000*300p = 1.200.000p hvilket han jo ikke har ... da fæk ja da hva\' ... ;o)
\"Desuden vil jeg godt brokke mig over at man ikke kan give halve points\" Det er ligesom et hvert andet \"spil\" - tag for eksempel tennis, badminton, fodbold, håndbold, basketball, bordtennis, billard og for den sags skyld 5-meter-spring fra tårn ... man har KUN hele \"points\" ... de eneste \"spil\" hvor der kan tildeles halvepoint er - hvad jeg umiddelbart kan komme i tanke om; skihop (den velkendte \"fire-bakke-turnering\") og kunstskøjteløb ... det kunne være du skulle ændre \"sport\" ... ;o)
Casper
PS. Kald mig bare idiot, men hvad betyder det når folk skriver \"lol\"? på engelsk har man jo det (af betydningen af mig meget benyttede udsagn) loll ... hvilket jo - til hjælp for den i det engelske språv mindre rutinerede - har den samme betydning som når man, groft sagt, kyler sig hen foran \"æ tællevisjån\" ... ???? jow jeg er jyde (oven i købet synnejyje ...), men ...
Nej nej.. han har kun snydt sig til eet point fra hver.. resten har han delt ud over sine andre identiteter: sjensen olebole jumper phylox2 og en masse andre..
En anden sport? Jamen.. er det her ikke.. fårk.. jeg smutter igen.. sorry jeg forstyrede.
Getalife>>> Aha, du er jo selv Erik Jacobsen og det du har gang i er et meget snedigt dobbelt spil. Du sår tvivl om din person, hvorefter du samler folkelig opbakning på Eksperten og derved forsøger du at opnå martyrstatus.
Så næste træk du foretager er: Du logger ind som erikjacobsen og erklære din uskyld.
Du er faktisk ikke kun sej, du er eksperten over alle eksperter, du burde faktisk være webmaster for denne side, så du også kunne smide dem ud som du føler der svindler!!!
\"Ja.. så skete det.. Erik Jacobsen har tyvstjålet 43000 points fra mig inde på kategorien Symaskinekørekort.. og jeg som bare lige skulle ned til bageren.
Desuden har jeg ham mistænkt for at have oprettet 4000 brugere og tildele sig selv points med psykotisk svære spørgsmål som ingen andre kan svare på.
Desuden vil jeg godt brokke mig over at man ikke kan give halve points.
Experten burde lave en form for ip-logger som man ser på f.eks. Ultimate bulletin boards og smide sådan en på Oprettelsen og folks posts. Jeg ved godt at folk ikke har faste ip adresser men hostmasken er næsten ens hver gang man logger på.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.