Avatar billede hdmc Nybegynder
29. oktober 2003 - 12:49 Der er 1 kommentar og
1 løsning

netværksprinter novell

har lige sat en hp-netværksprinter op på mit netværk. kører novell med xp-brugere. Er det muligt at lave en speciel opsætning så nogle brugere som standard bruger gråtoner, så der på den måde ikke bliver brugt formeget farve? enten med opsætning i novell eller script..

Tak
mt_jensen
Avatar billede thill Nybegynder
29. oktober 2003 - 22:29 #1
Har du evt prøvet http://www.printerpropertiespro.com/ ?
Det virker som om at der er flere muligheder for at lave bruger-gruppe opsætninger med dette program.
Der er mulighed for at hente en 30 dages trial.
Avatar billede hdmc Nybegynder
04. juni 2004 - 09:14 #2
1
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester